DMC #669 2011-02-25

Zawsze aktualnie notowania listy DMC.
Awatar użytkownika
Lazarus
Posty: 548
Rejestracja: 11 gru 2010, o 15:45
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Mogę sie tam zgodzić z powyższymi komentarzami - szczególnie co sie tyczy dj eco i jemu podobnych w stosunku do np. Dj Dag & Dr Motte, jednak całkowicie dmc na straty nie spisze gdyż jest kilka utworów, na które warto czekać - i od dość długiego czasu często ogranicza się do kilku niestety utworów.. typu Motte i Babicz czy West...
Nie zawsze nowości będą w pełni spełniać oczekiwania pojedyńczej jednostki.. Czasem coś ciekawego się pojawi - ale co najwyżej niestety to max 2 numery pośród wszystkich nowych. Ale są :) Co do wypowiedzi Norberta.. nie wiem czy tak łatwo byłoby utrzymać bezkonkurencyjność DMC jak kiedyś.. bynajmniej w Polsce. Z pewnością w innych krajach audycje radiowe ścigają się aby pokazać jak najwięcej z klubowego świata.. ale nie wydaje mi sie żeby w Polsce tak było.. Dzisiaj kanony ustawiły eska i rmf.. i mimo że lipny to scenariusz dla pojmowania i poznawania muzyki - ale tak niestety jest. Gdyby MR przeciwstawiło się temu kanonowi (szczerze chciałbym żeby tak było )to nie wiem jak by to się skończyło.. bo cała masa młodych ludzi , wychowanych na esce i arminie zna tylko muze którą oni graja. i nie za bardzo chce sie otwierać na innowacje.. Na koniec dodam , że czasami warto zaryzykować i pokazać coś zupełnie nowego na liście - Słuchacze - świadomie czy też nie - potrzebują tego - tak jak i sama lista.
''Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia''
Awatar użytkownika
SlaveNoise
Posty: 130
Rejestracja: 11 gru 2010, o 18:22
Lokalizacja: Wrocław/Wyszonowice

Co szkodzi wrzucić na listę chociaż jeden wałek dnb lub zupełnie mniej znany gatunek i sprawdzić jak się ułożą jego losy.Warto byłoby powoli przyzwyczajać ludzi do takiej muzyki,minimale się pojawiały.Jak już dają te spatrzone trancy to niech to będzie coś porządnego,a nie noobski Burak,Tiesto,Arnej,Marco V i tak co tydzień z nowym numerem do porzygu.Przecież wiele osób na tym forum wystawia ciekawe propozycje,nawet trancowe to i tak do zestawienia trafiają takie szmiry jakie mieliście okazje słyszeć w piątkową noc.Sztuczne przetrzymywanie i granie spadkowych tracków też jest dla mnie zagadką.Płyty wieczoru również obiegają ten sam klimat,przecież jest wiele kompilacji i albumów o wiele lepszych niż te prezentowane na antenie,jak już tak bardzo chcą utrzymywać eskowców to niech puszczą deep dance przynajmniej miło się to słucha.Ktoś wcześniej napisał,że Polacy to naród narzekający,ale mam nadzieję,że dzięki temu coś w końcu ruszy na tej liście i ktoś wyciągnie wnioski,przecież nikt nie wystawia tutaj komentów w złej wierze.
Jeśli na listę startują nowości to niech to będzie coś z trancu,minimalu,techow obojetnie,ale żeby była zachowana różnorodność.

Justin Biber's tears!
Ostatnio zmieniony 27 lut 2011, o 12:57 przez SlaveNoise, łącznie zmieniany 1 raz.
The First Principle: Play It Fucking Loud!
cinek1987cinek
Posty: 9
Rejestracja: 14 sty 2011, o 23:00
Lokalizacja: DGL

MAX na Stoneface & Terminal - Here To Stay :D
Awatar użytkownika
Desper
Posty: 450
Rejestracja: 11 gru 2010, o 15:23
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Ponownie zgadzam sie w 100% z tym co SlaveNoise napisał. Kiedyś DMC było różnorodne, audycja w pewnym sensie kształtowała klubowe gusta na Dolnym Śląsku. Dzisiaj to niemal playlista z ASOT'u, ale z kilku tygodniowym opóźnieniem. Trancowa formula sprawdzała się gdy nie było u konkurencji podcastów takich tranowych sław jak Armin czy Ferry. Dzisiaj nie zdaje to po prostu egzaminu.

Pozostają więc dwie drogi. Albo DMC zmieni się w coś na kształt listy Hot Music Mix, gdzie będzie dominował dance rodem z Eski czy Vivy (czymś podobnym lista była na początku swojego istnienia). Jednak to rozwiązanie wydaje się najgłupszym, bo taką formułę w gużym stopniu zagospodarowała Hit Planeta. Tak więc dwie listy o podobnym profilu nie mają sensu. Jest druga opcja, otwarcie na nowe brzmienia. Pisząc "nowe brzmienia" nie mam wcale na myśli bliżej nieokreslonej eksperymentalnej muzyki elektronicznje, ale style takie jak tech house, minimal, electro, breakbeat, techno czy dubstep, które doskonale się przyjęły na parkietach całej Europy. Powiem więcej, część takich brzmień gościła już kiedyś w zestawieniach i bardzo dobrze sobie na nich radziła.

Wydaje mi się, że drugie rozwiązanie moze przynieść największe korzyści, bo jezeli chodzi o obecną formułe lub rozwiązanie pierwsze to jest już konkurencja która się w tym wyspecjalizowała. Co dalej będzie z listą, tego nie wiem. Nie ode mnie do zależy. Uważam jednak, że lepiej wziąć te sugestie pod uwagę, bo nikt z nas nie chce niczego złego audycji zrobić. Już od dłuższego czasu obserwujemy to co się dzieje na rybku muzyki klubowej. Widzimy, że jest zapotrzebowanie na nową jakość. Festiwale muzyki elektronicznej, tej nie eskowej i nie trancowej, pojawiają się w Polsce jak grzyby po deszczu. Jest Audioriver, jest Tauron. W tym roku dojdzie jeszcze Silesia In Love, która tak jak jej protoplasta (czyli Ruhr In Love) charakteryzuje się dość dużą różnorodnością jeśli chodzi o style elektronicznej muzyki tanecznej. Tak więc rynek jest i tylko go zagospodarować. Niech DMC znów zacznie wyznaczać trendy, a niech przestanie podążać szlakiem wyznaczonym przez Armadę, bo wtedy zawsze będzie kilka kroków "za", zamiast być kilka kroków "przed" innymi.

Wiem, że niektórzy postrzegają nas jako tych co to lubią ponadymać się i wiecznie narzekać, ale nam przynajmniej na tej audycji zależy. Udzielamy się na tym forum i w gruncie rzeczy najwięcej na nim piszemy. Żaden z nas nie wyzywa, ani nie wyśmiewa innych użytkowników, którzy mają inne gusta niż nasze. Tak więc nie ma mowy o tym, że zdominowaliśmy to forum swoją natarczywością, a inni nie mają nic do powiedzenia. Ci którzy chcą pisać robią to. Są użytkownicy którzy sa za trancem i zawsze dają swoje propozycje. Nikt o tych propozycjach źle się nie wyraża. Tak więc nie ma mowy o nadymaniu się, tak jak to przeczytałem w piątek na czacie.

Może więc warto wziąć pod uwagę nasze sugestie. Nikt z nas nie pisze "wypad z trance". Piszemy tylko: "może coś więcej niż trance". I to jest tylko to co możemy zrobić. Jesteśmy pokoleniem starszym, które pamięta, że kiedyś DMC było czymś więcej niż listą trancowych wałków.
Damian940915
Posty: 66
Rejestracja: 11 gru 2010, o 16:58
Lokalizacja: Biała Podlaska

DMC powinno być mieszanką stylów i przede wszystkim audycją pełną oryginalności, grającą zarówno ambitne techno i co raz popularniejsze w Polsce Dubstep i Drum "n" Bass, jak i uwielbiany przeze mnie trance z podcastów czy house z dużych eventów. Uważam, że nie wolno sobie pozwolić, by w tej audycji leciał jednak Tiesto z wokalem Busty, czy electro-house z energy 2000. Moim zdaniem radio powinno postawić na jakość muzyki i może rozreklamować audycję na forach muzyki elektronicznej.

A tak swoją drogą, to nie tylko w Polsce komercyjna muzyka elektroniczna zdobywa przewagę, przecież w innych krajach audycje z muzyką komercyjną też sprzedają się najlepiej.
Awatar użytkownika
Lazarus
Posty: 548
Rejestracja: 11 gru 2010, o 15:45
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Desper pisze:Ponownie zgadzam sie w 100% z tym co SlaveNoise napisał. Kiedyś DMC było różnorodne, audycja w pewnym sensie kształtowała klubowe gusta na Dolnym Śląsku. Dzisiaj to niemal playlista z ASOT'u, ale z kilku tygodniowym opóźnieniem. Trancowa formula sprawdzała się gdy nie było u konkurencji podcastów takich tranowych sław jak Armin czy Ferry. Dzisiaj nie zdaje to po prostu egzaminu.

Pozostają więc dwie drogi. Albo DMC zmieni się w coś na kształt listy Hot Music Mix, gdzie będzie dominował dance rodem z Eski czy Vivy (czymś podobnym lista była na początku swojego istnienia). Jednak to rozwiązanie wydaje się najgłupszym, bo taką formułę w gużym stopniu zagospodarowała Hit Planeta. Tak więc dwie listy o podobnym profilu nie mają sensu. Jest druga opcja, otwarcie na nowe brzmienia. Pisząc "nowe brzmienia" nie mam wcale na myśli bliżej nieokreslonej eksperymentalnej muzyki elektronicznje, ale style takie jak tech house, minimal, electro, breakbeat, techno czy dubstep, które doskonale się przyjęły na parkietach całej Europy. Powiem więcej, część takich brzmień gościła już kiedyś w zestawieniach i bardzo dobrze sobie na nich radziła.

Wydaje mi się, że drugie rozwiązanie moze przynieść największe korzyści, bo jezeli chodzi o obecną formułe lub rozwiązanie pierwsze to jest już konkurencja która się w tym wyspecjalizowała. Co dalej będzie z listą, tego nie wiem. Nie ode mnie do zależy. Uważam jednak, że lepiej wziąć te sugestie pod uwagę, bo nikt z nas nie chce niczego złego audycji zrobić. Już od dłuższego czasu obserwujemy to co się dzieje na rybku muzyki klubowej. Widzimy, że jest zapotrzebowanie na nową jakość. Festiwale muzyki elektronicznej, tej nie eskowej i nie trancowej, pojawiają się w Polsce jak grzyby po deszczu. Jest Audioriver, jest Tauron. W tym roku dojdzie jeszcze Silesia In Love, która tak jak jej protoplasta (czyli Ruhr In Love) charakteryzuje się dość dużą różnorodnością jeśli chodzi o style elektronicznej muzyki tanecznej. Tak więc rynek jest i tylko go zagospodarować. Niech DMC znów zacznie wyznaczać trendy, a niech przestanie podążać szlakiem wyznaczonym przez Armadę, bo wtedy zawsze będzie kilka kroków "za", zamiast być kilka kroków "przed" innymi.

Wiem, że niektórzy postrzegają nas jako tych co to lubią ponadymać się i wiecznie narzekać, ale nam przynajmniej na tej audycji zależy. Udzielamy się na tym forum i w gruncie rzeczy najwięcej na nim piszemy. Żaden z nas nie wyzywa, ani nie wyśmiewa innych użytkowników, którzy mają inne gusta niż nasze. Tak więc nie ma mowy o tym, że zdominowaliśmy to forum swoją natarczywością, a inni nie mają nic do powiedzenia. Ci którzy chcą pisać robią to. Są użytkownicy którzy sa za trancem i zawsze dają swoje propozycje. Nikt o tych propozycjach źle się nie wyraża. Tak więc nie ma mowy o nadymaniu się, tak jak to przeczytałem w piątek na czacie.

Może więc warto wziąć pod uwagę nasze sugestie. Nikt z nas nie pisze "wypad z trance". Piszemy tylko: "może coś więcej niż trance". I to jest tylko to co możemy zrobić. Jesteśmy pokoleniem starszym, które pamięta, że kiedyś DMC było czymś więcej niż listą trancowych wałków.
Ukłony ode mnie za tak rzeczową wypowiedź :)
''Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia''
Kristofes
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2010, o 18:07
Lokalizacja: Wałbrzych

Dokładnie, nic dodać,nic ująć
Awatar użytkownika
Patrycja18
Posty: 14
Rejestracja: 12 gru 2010, o 23:21

Jedyne na co zagłosuje z tej listy to na pozycję 50. czyli Ron van den Beuken. Coś mnie w wokalu urzekło. Reszta bez zdania.
"Muzyka to naprawdę mocny narkotyk. Może cię zatruć, podnieść na duchu lub sprawić, że rozchorujesz się, nie wiedząc dlaczego."

Adam Neste (1723 - 1790)
Awatar użytkownika
MargHaret
Posty: 103
Rejestracja: 11 gru 2010, o 17:57

Damian940915 pisze:[...]Uważam, że nie wolno sobie pozwolić, by w tej audycji leciał jednak Tiesto z wokalem Busty[...]
`Wklejony` wokal pod piekny oryginal `tiesto vs. duplo` ,,,doslownie mega shmira ,,, na plus jedyneczka,tyle jestem w stanie ocenic ;D
Schranz ist nicht hart Schranz ist die Seele von der Technoszene ...Junge S T A Y H A R D v3!
Awatar użytkownika
kamillo007
Posty: 33
Rejestracja: 12 gru 2010, o 23:22
Lokalizacja: Chocianów/Wroc

Zawsze mozna zrobic topic 'Alternatywne propozycje do DMC'.
Prawda jest tak ze mniejszoscia na forum sa osoby sluchajace czegos innego niz trance. A samo forum skupia mniejszosc ludzi, wiec jestesmy malo reprezentatywni gdzie nawet tu bysmy przegrali w takim glosowaniu.
Rowniez jestem z tych jak Desper. Audycji slucham(sluchalem) od lat 90' jaki i samego radia i zalezy mi na przetrwaniu DMC.
To zdanie wydaje sie byc kluczowe
Niech DMC znów zacznie wyznaczać trendy, a niech przestanie podążać szlakiem wyznaczonym przez Armadę, bo wtedy zawsze będzie kilka kroków "za", zamiast być kilka kroków "przed" innymi.
Jeszcze odnosnie samej Armady to moze listy nie slucham, ale widze co pojawia sie w jako plyty wieczoru. Wychodzi naprawde wiele swietnych plyt innich niz trance, a tym bardziej innych niz z Armady. Kompilki sa fajne ale od czasu do czsu. Gdzie sie podzialy stare Deep Dance?
Tak jak poprzednicy przylaczam sie do grona 'sluchaczy' aby pojsc do przodu. Bo jak kiedys DMC promowalo nowe utwory, to teraz jest czesto za kims. A w obecnych czasach jest sporo propozycji z innych gatunkow, ktore sa malo znane i moglby pokazac ze DMC moze byc przed kims.
Imprezy muzyczne tego typu to czarne mszeDJ,jako kapłan,stoi na podwyższeniuPojawiają się symbole ogniaZa pomocą skomplikowanego połączenia bitów i laserów,nieświadomi,będący często pod wpływem narkotyków ludzie wprawiani są w transDJe pogardzają tłumem
ODPOWIEDZ