[2011] Blank & Jones - Nightclubbing 10th Anniversary

Nasze recenzje wydawnictw zarówno nowych, jak i starych.
Regulamin forum
Prosimy o nazewnictwo tematów wdłg. klucza:

[2010] Stefan - Mój Album 2
[1999] Stefan - Mój Album 1

Gdzie w nawiasie podajemy wyłącznie rok!
Awatar użytkownika
Tomasz
Administrator
Posty: 81
Rejestracja: 11 gru 2010, o 09:55

Tak jest...

Obrazek


11 marca miała miejsce światowa premiera odświeżonego albumu Nightclubbing Pieta Blank oraz Jaspy Jones (René Runge). Jest to album z przed 10 lat w wersji zremasterowanej na 2cd z czego druga to najlepsze dotychczas remixy utworów z pierwszej płyty.

CD1

01. Blank & Jones - Invocatio

02. Blank & Jones - Beyond Time

03. Blank & Jones - DJs, Fans, Freaks

04. Blank & Jones - Nightclubbing

05. Blank & Jones - Le Grand Bleu

06. Blank & Jones - Fragile

07. Blank & Jones - Tribal Attack

08. Blank & Jones - Electric Circus

09. Blank & Jones - Darkness

10. Blank & Jones - Sweet Revenge

11. Blank & Jones - Heaven (Can't Wait)

12. Blank & Jones - Secrets & Lies


CD2

01. Blank & Jones - Nightclubbing (Wippenberg Remix)

02. Blank & Jones - DJs, Fans & Freaks (Cosmic Gate Remix)

03. Blank & Jones - Beyond Time (Jam & Spoon Remix)

04. Blank & Jones - Secrets & Lies (Saints & Sinners Remix)

05. Blank & Jones - Fragile (Phrenetic System Remix)

06. Blank & Jones - Sweet Revenge (Airwave Remix)

07. Blank & Jones - DJs, Fans & Freaks (Marco V Remix)

08. Blank & Jones - Secrets & Lies (Solid Sessions Remix)

09. Blank & Jones - Fragile (Liquid Love Remix)

10. Blank & Jones - Sweet Harmony (Blank & Jones Mix) AKA Liquid Love

11. Blank & Jones - The Hype (Mix 1) AKA Special Force


CD3 - DIGITAL
01. Blank & Jones - Nightclubbing Mixed - Tylko wersja elektroniczna


Do kupienia na ten moment w niewielu sklepach w Polsce, wersja elektroniczna już dostępna na JunoDownload.
T.
Damian940915
Posty: 66
Rejestracja: 11 gru 2010, o 16:58
Lokalizacja: Biała Podlaska

Ja szczerze mówiąc już mam dość odgrzewania starych kotletów. Fajnie, że takie utwory były i są nadal w naszej pamięci, ale mam już dość tego odświeżania. Ostatnio Cosmici, teraz Blanki, a poza nim jeszcze mnóstwo innych producentów, którzy zamiast zrobić coś nowego, odcinają kupony od utworów powstałych 5 czy 10 lat temu.
Awatar użytkownika
Tomasz
Administrator
Posty: 81
Rejestracja: 11 gru 2010, o 09:55

Bergen nie duma a pisanie na temat.

Ja z kolei nie zgodzę się z tym iż jest to "kolejne" odgrzewanie kotletów.

Każdy niemal zespół, kapela, band, itp. na takie okazje szykują właśnie takie albumy, i nikt im nie zarzuca nic takiego jak odgrzewanie kotletów. Co innego gdyby wrzucili na te 10 lecie wyłącznie remixy, ale oni tutaj wrzucili przede wszystkim ORYGINAŁY z nowym masteringiem.

2-3 lata w masteringu to wiele czasu. A co dopiero 10.
T.
Awatar użytkownika
norbertzabobrze
Posty: 283
Rejestracja: 18 gru 2010, o 16:15
Lokalizacja: Jelenia Góra - Zabobrze

Pozwolę tutaj zgodzić się jednak z Damianem, że to wygląda na odcinanie kuponów. Dla mnie CD2 wychodzi ok., niektóre remixy całkiem fajnie brzmią. Natomiast wydawnictwo chyba lepiej by wyglądało, jakby jedna płytka byłaby z całkowicie nowymi produkcjami, takie zestawienie nowego ze starym. Słuchałem kiedyś Blanków i dla mnie dwie pierwsze płyty mieli naprawdę dobre, z kolei każda ich kolejna już nie. Tak samo niestety ostatnie ich utwory też nie dorównują tamtym pierwszym.
"piszę to co myślę" 8-)
przemek1krzyzkowko
Posty: 71
Rejestracja: 25 sty 2011, o 21:37

I tu musze pojawic sie ja :D

Słucham płytki własnie i naprawde rozni sie od oryginalu brzmieniem. Dzieki nim zaczalem podroz w muzyke trance i bede ich bronil jak niepodleglosci!!!

Moim zdaniem wyprzedzili oni swoimi brzmieniami, a co za tym idzie pomyslowoscia i kreatywnoscia producentcka swoja epoke. Duzo flangera, wkretek, poteznie glebokie breakdowny, np. w Cream to jest to co lubie ( i tu podnosze kciuk do gory) :D

Tworzyli to wszystko na ciekich komputerkach, recznych konsoletach, pierwszych (dzis prymitywnych) programach komputerowych, trzymajac sie swojego stylu ktory sobie wypracowali, za to duzy RESPECT.

Na uwage zasluguje tu fakt, szczegolnie z moich ust, ze to jedyni dj ktorzy dostali ode mnie pieniadze za swoje produkcje, i moge sie pochwalic pelna oryginalna dyscografia.

W wydaniu z 2001 cd1 jest in da mix, a tu mamy pelne wersje (aczkolwiek nie wiele one wnosza, bo poczatki i tak sa z samym basslinem), ale dla mnie pasjonata muzyki, a co za tym idzie i kolekcjonera, to bardzo ciekawe wydawnictwo do kolekcji, tak jak poprzedni Remasterowany Monument.

Na plusik tez cd2 szczegolnie z Liquid Love, ktory zapadl mi w ucho w ich swietnym secie USA in the mix Vol.2, podajrze jako przedostatni track przed Ratty (az taka dobra mam pamiec??) :o

Takze plyta jak najbardziej na plus, nie w wymiarze nowego krazka jak to widze wiekszosc tu odbiera, bo to nie po to oni to wydali, tylko w wymiarze wydania kolekcjonerskiego.

Good Job, Mr. Blank and Mr. Jones... :piwo:
Respect The Oldskool

;)
bergen69
Posty: 34
Rejestracja: 11 gru 2010, o 16:47
Lokalizacja: Wrocław / Uraz

Panie T. napisałem ,że B&J nie mają pomysłu na siebie jak DMC czy to nie jest pisanie na temat????????
za 10lat będzie kolejna reedycja ...szukanie siana na siłę i tyle....
To tak jakby THE PRODIGY wydało reedycję "The Fat of the Land".....
WIEEEEEEEEEELKIE PRZEPRASZAM ,że uraziłem pana godność gdyż to pana temat i oczywiście trzeba tylko zachwalać jakże to cudowna i nadzwyczajna reedycja ACHHHHHH inaczej kasujemy....żenada ..nie można mieć własnego zdania na tym forum i broń P.Boże napisać coś złego ....
zresztą po co się spuszczam i tak to pan skasuje.....
Awatar użytkownika
Desper
Posty: 450
Rejestracja: 11 gru 2010, o 15:23
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

bergen69 pisze:Panie T. napisałem ,że B&J nie mają pomysłu na siebie jak DMC czy to nie jest pisanie na temat????????
za 10lat będzie kolejna reedycja ...szukanie siana na siłę i tyle....
To tak jakby THE PRODIGY wydało reedycję "The Fat of the Land".....
WIEEEEEEEEEELKIE PRZEPRASZAM ,że uraziłem pana godność gdyż to pana temat i oczywiście trzeba tylko zachwalać jakże to cudowna i nadzwyczajna reedycja ACHHHHHH inaczej kasujemy....żenada ..nie można mieć własnego zdania na tym forum i broń P.Boże napisać coś złego ....
zresztą po co się spuszczam i tak to pan skasuje.....
Sorki, miałem nie pisać już więcej nic, ale popłakałem się ze śmiechu bo tak durnego postu to już dawno nie czytałem. :lol:

Tak więc do rzeczy.

Po pierwsze to nie Tomasz usuwa wypowiedzi, chyba, że zawierają linki do warezów, na które jest dość cięty;
Po drugie nie dalej jak trzy lata temu Prodigy wydało zremasterowaną reedycję "The Fat Of The Land". Jedenaście lat po premierze;
Po trzecie B&J znalazło swój sposób. Po wydaniu "Eat Raw For Breakfast", który był w stylu współczesnego trance'u doszli do wniosku, że taplać w tym syfie się nie będą i zaczęli remasterować kawałki zespołów z lat osiemdziesiątych związanych z new romantic i synth popepem. Ponadto wydali również już cztery edycje So8oS, czyli kompilacji zawierające największe przeboje wspomnianych wcześniej styli muzycznych. Co zaś się tyczy to reedycje tworzą wszyscy. Raz: dla poprawy jakści dźwięku, dwa; jako gratka dla fanów i kolekconerów. Mistrzami w reedytowaniu wszytskiego są chyba Depeche Mode, ale to już inna bajka;
Po czwarte, i to odnosi się tylko do wczorajszego notowania, remiks Cosmic Gate kawałka B&J ma już 10 lat. Tak więc kolejna nowość sprzed dekady. :mrgreen:

Pozdrawiam i sorki, że przeszkodziłem :)
Awatar użytkownika
Tomasz
Administrator
Posty: 81
Rejestracja: 11 gru 2010, o 09:55

Bergen, jestes ograniczony?

Napisalem bys pisal na temat, moze byc krytycznie badz nie - lata mi to. Wazne aby wypowiedzi byly tresciwe, a nie jak ta poprzednia.

Nie zachowuj sie jak dziecko, no chyba ze te cyfry w nicku to jednak nie rocznik.
T.
ODPOWIEDZ