DMC #695 2011-09-02

Zawsze aktualnie notowania listy DMC.
Awatar użytkownika
norbertzabobrze
Posty: 283
Rejestracja: 18 gru 2010, o 16:15
Lokalizacja: Jelenia Góra - Zabobrze

Jeśli o mnie chodzi, to tym razem z nowości do przyjęcia są: Coldplay, Adam K oraz Duotekk, ale poza tym jak zwykle bez rewelacji ;)
No może poza jedynką, już dawno nie było tak dobrego wałka na tej pozycji :D :D
8-)
Ostatnio zmieniony 3 wrz 2011, o 00:00 przez norbertzabobrze, łącznie zmieniany 2 razy.
"piszę to co myślę" 8-)
Awatar użytkownika
benek007
Posty: 46
Rejestracja: 29 lip 2011, o 23:43
Lokalizacja: Legnica<>Sobolew

Musze przyznać że na liście jest kilka utworów ktore zasługują na pierwszą 10 ;) np Sidney Samson VS. Tara McDonald - Dynamite czy też Shogun - Skyfire. Z dzisiejszych nowości oczywiście Andrew Rayel - Drapchi :D oraz Sean Tyas - Midnight :) Pozdrawiam ;) ;) :)
First to Fight
Awatar użytkownika
SlaveNoise
Posty: 130
Rejestracja: 11 gru 2010, o 18:22
Lokalizacja: Wrocław/Wyszonowice

Desper pisze:Maciek Wowk napisał:

"MYSLISZ ZE SŁUCHASZ DOBREJ MUZY ?????posłuchaj tego wydania DMC -695"

Chcę się przekonać czy tak bedzie. Mam nadzieję, że tak.
Obrazek

Chyba z 4 utwory są dobre na tej liście reszta oklepana,nie wspominając o tych starociach co się jeszcze sztucznie trzymają.Na 700 notowanko też nie radziłbym robić sobie złudzeń ; )
Ostatnio zmieniony 3 wrz 2011, o 10:15 przez SlaveNoise, łącznie zmieniany 2 razy.
The First Principle: Play It Fucking Loud!
Awatar użytkownika
Lazarus
Posty: 548
Rejestracja: 11 gru 2010, o 15:45
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Adam K - Point Out Of A Curve (Club Edit)
Duotekk - Zlow
Najlepsze nowości :)
No i oczywiście numer 1 - Jak najbardziej ku uciesze :)
''Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia''
Awatar użytkownika
Walcott
Posty: 40
Rejestracja: 25 lut 2011, o 20:51
Lokalizacja: Legnica<>Sobolew
Kontakt:

Notowanie na plus :) Z nowości Andrew Rayel - Drapchi oraz Sean Tyas - Midnight
Z listy :Paul Oakenfold - Full Moon Party
ATB with Dash Berlin oraz Ferry Corsten 8-)
TRANCE MUSIC IS STILL ALIVE
krisvanspeed
Posty: 17
Rejestracja: 28 sie 2011, o 19:22

piekne notowanie macku postarałes sie oby tak dalej
Awatar użytkownika
norbertzabobrze
Posty: 283
Rejestracja: 18 gru 2010, o 16:15
Lokalizacja: Jelenia Góra - Zabobrze

Desper pisze:Maciek Wowk napisał:

"MYSLISZ ZE SŁUCHASZ DOBREJ MUZY ?????posłuchaj tego wydania DMC -695"

Chcę się przekonać czy tak bedzie. Mam nadzieję, że tak.
SlaveNoise pisze:
Chyba z 4 utwory są dobre na tej liście reszta oklepana,nie wspominając o tych starociach co się jeszcze sztucznie trzymają.Na 700 notowanko też nie radziłbym robić sobie złudzeń ; )

Niestety, dla mnie za wyjątkiem paru kawałków, ale powiem nie - dla mnie to na pewno nie była dobra muza, a nadal jedynie przeciętna. Ze swej strony też już przestałem mieć złudzenia, że na liście dokona się jakaś rewolucja, no może gdyby się zmienił prowadzący ;), co też raczej, jak na razie również mało prawdopodobne. Doszedłem do wniosku, zresztą to co już napisałem tydzień temu, że najwidoczniej obecny schemat doboru wałków na listę jest jak widać najwygodniejszy i najbezpieczniejszy. To samo tyczy się 700-tki, wystarczy spojrzeć na wybór kolejnego "hitu" (kitu) wszechczasów, a można mieć mniej więcej pogląd na to co się w tym notowaniu pojawi.

8-)
"piszę to co myślę" 8-)
Awatar użytkownika
tymek
Posty: 36
Rejestracja: 12 gru 2010, o 18:17
Lokalizacja: wałbrzych
Kontakt:

norbertzabobrze pisze:
Niestety, dla mnie za wyjątkiem paru kawałków, ale powiem nie - dla mnie to na pewno nie była dobra muza, a nadal jedynie przeciętna. Ze swej strony też już przestałem mieć złudzenia, że na liście dokona się jakaś rewolucja, no może gdyby się zmienił prowadzący ;), co też raczej, jak na razie również mało prawdopodobne. Doszedłem do wniosku, zresztą to co już napisałem tydzień temu, że najwidoczniej obecny schemat doboru wałków na listę jest jak widać najwygodniejszy i najbezpieczniejszy. To samo tyczy się 700-tki, wystarczy spojrzeć na wybór kolejnego "hitu" (kitu) wszechczasów, a można mieć mniej więcej pogląd na to co się w tym notowaniu pojawi.

8-)
SlaveNoise pisze:
Obrazek

Chyba z 4 utwory są dobre na tej liście reszta oklepana,nie wspominając o tych starociach co się jeszcze sztucznie trzymają.Na 700 notowanko też nie radziłbym robić sobie złudzeń ; )
Już od jakiegoś czasu zauważyłem, że Panowie ciągle mają coś do powiedzenia w sprawie notowań. Mi też się to nie podoba co jest nieraz grane ale w jakiś sposób tego nie wyolbrzymiam w postach. Niestety DMC to nie to samo co kiedyś. Publika zamknięta jest na 'eskową komerche' a jeżeli radio chce pozyskać więcej słuchaczy to musi grać takie nuty. Dlatego proszę o rozwagę udzielając takich komentarzy, które mogą kogoś zniechęcić do słuchania radia w piątkowe wieczory :D

Ps. Co do zmiany prowadzącego.... nie znajdziecie takiego drugiego ;)
...TRANCE STILL ALIVE
Awatar użytkownika
SlaveNoise
Posty: 130
Rejestracja: 11 gru 2010, o 18:22
Lokalizacja: Wrocław/Wyszonowice

tymek pisze:
Ps. Co do zmiany prowadzącego.... nie znajdziecie takiego drugiego ;)
Oj nie pisz w liczbie mnogiej bo ja akurat poruszyłem kwestie samego szkieletu notowania, gdzie muza jest do bani i wiem doskonale jak wygląda muzyczna sytuacja w MR.Jeśli chodzi o samego Maćka to mam takie same zdanie jak Ty i nie mam zastrzeżeń bo wiem jakim jest człowiekiem i jakie ma serducho, ale mógłby troszeczkę obrócić spirale osi napędzającą zestawienie i oderwać się od nudnego już kanonu trancu Armina i Tiesto z Marco V na czele.Niektórzy pewnie odbierają nasze posty jak ataki,ale ja mam nadzieję,że dzięki temu coś się zmieni. Pozdrawiam o/
The First Principle: Play It Fucking Loud!
Awatar użytkownika
Desper
Posty: 450
Rejestracja: 11 gru 2010, o 15:23
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Desper pisze:Maciek Wowk napisał:

"MYSLISZ ZE SŁUCHASZ DOBREJ MUZY ?????posłuchaj tego wydania DMC -695"

Chcę się przekonać czy tak bedzie. Mam nadzieję, że tak.
To jest wyjątek w którym napiszę o samym notowaniu, ponieważ miało to być notowanie, które miało mi udowodnić, że nie słucham dobrej muzy. Niestety pozostanę przy tym czego słucham, ponieważ ta audycja nie udowodniła mi, że ma do zaoferowania coś lepszego, ale napewno udowodniła, że ma lepszy repertuar niż eskowy. Problem w tym, że lepiej być lepszym od najlepszego niż najgorszego, bo będąc lepszym od najgorszego, automatycznie jest się przeciętnym. Takie też było to notowanie. Jak narazie notowanie 693 było najlepsze w tym roku. Przynajmniej dla mnie.

Co do Maćka to mam do niego szacunek, chociaż czasem czuję się podirytowany jego poczynaniami, ale powoli zaczynam je rozumieć i chciałbym w tym miejscu przeprosić za niektóre ze swoich zachowań. Chociaż czasem reakcja na nie była również przesadzona. Na ogól nie jestem porywczy, ale czasem coś w człowieku pęka. Mniejsza jednak o to.

Jeżeli mam żal do Maćka o coś, to o to, że nie gra tych utworów, które różnią się od tych które dominują na liście. Bądźmy szczerzy, remiks do utworu zespołu Coldplay stworzony przez Swedish House Mafia, to żaden eksperyment, bo electro house jest stylem który już od kilku lat gości na liście. Gdyby to był remiks np. Royksopp albo Nero (to tylko przykłady brzmień których na liście nie mam bo nie chodzi mi tu o samych wykonawców czy producentów, ale o inne style) to wtedy mozna by było powiedzieć o eksperymencie, ale to nie pierwszy remiks rockowego kawałka na liście, chociażby utwór zespołu The Killers, który chyba nawet był na szczycie listy, o ile dobrze pamietam.

Jeremi Przybora powiedział kiedyś, że lubimy te piosenki które już znamy. To jest święta prawda, tylko nie chodzi o to aby grać kolejną reedycje znanego utworu sprzed lat, ale o to by grać to co jest nieznane, bo poprzez zjawislo osłuchania staje się znane. Tak robią wszystkie komrerczyjne stacje. katują nas po kilka razy dziennie nowościami, po to tylko byśmy się z nimi osłuchali. Są to jednak nowości wydane w dużych wydawnictwach i stać ich na opłacanie takiej promocji. Małe labele nie mają takiej możliwości. Niech DMC bedzie w 15% PR 4, w 15% eską, a w 70% tym czym jest do tej pory. To bjuż będzie jakiś dobry start.

Podam przykład utworu GusGus, wiem, że ma słaby wynik, ale jezeli by polecial w kazdym z notowań, to może ten wynik byłby lepszy. Póki co został zagrany tylko raz wtedy gdy był nowością. Są za to kawałki które grane są co notowanie, niezależnie od tego czy spadają czy idą w górę. W ten sposób podtrzynuje się sztucznie przy życiu utwory, które są na liście kilkadziesiąt tygodni. To jest największy absurd tej listy i przeciw temu będę zawsze protestował.

Pisząc słowo absurd wiem dokładnie co piszę, i za pięć tygodni to udowodnie. Dokładnie po 700 notowaniu :)
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2011, o 12:52 przez Desper, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ