DMC #696 2011-09-09

Zawsze aktualnie notowania listy DMC.
Awatar użytkownika
Arturroant
Posty: 29
Rejestracja: 23 gru 2010, o 17:27

norbert i desper fakt faktem ostatnio dużo narzekacie ale postawcie się w dobie rozwoju społeczności która głosuje i to zostaje na liście niestety świat się zmienia muzyka razem z nimi i faktycznie nie ma na co narzekać i cieszcie się tym co macie jeszcze na liście ja się ciesze puki co do mojej 6 wspaniałych no może 8 ale nie będę krytykował całej listy czy tiesto bo ze średnim kawałkiem jest na nr2

zresztą dziwie się na wasze dziwienie ^^ ze on jest nr2 niestety jest on jednym z bardziej rozpoznawalnych dj i dużo ludzi będzie na niego głosować choć utworek będzie średni
co do nowości zawsze glosując na stronie MR możecie dodać propozycje a MW może da może nie da ;) a słuchacze może dadzą głos może nie dadzą

W swoim imieniu nie będę się wypowiadał za innych apeluje do was o zrozumieniu większości i zapodam motto które często mi towarzyszy można nazwać to pytaniem ;P "jeśli jeden normalny znajdzie się w się wśród nienormalnych, kto jest nienormalny"
i mam nadzieje ze nazwa listy mówi sama za siebie co jest grane :piwo:

ps. sorki za brak interpunkcji i składni :D
The day is short, the night is cool
And this night, it was made for fools
You won't find fools like me and you
I found myself in you...
Awatar użytkownika
benek007
Posty: 46
Rejestracja: 29 lip 2011, o 23:43
Lokalizacja: Legnica<>Sobolew

Każdy z was ma trochę racji :D Faktycznie Maciek mógł by się pojawić na naszym forum ;) na pewno zrobiło by się ciekawiej :D ale jak jest każdy z nas wie. Co do nowości to zgadzam się z kilu79 który napisał "Jezeli na 12 nowosci 3 sa godne uwagi to nie placz tylko sie czlowieku ciesz ze sa te 3 ktore sie Tobie podobaja" Mój przedmówca Arturroant pisze że na liście podoba mu się kilka utworów a reszty notowania nie krytykuje. Ja również staram się tego trzymać ;) Moje narzekanie i tak by niczego nie zmieniło bo każdy głosuje na nuty które go kręcą. Tiesto miał sporo głosów no i znalazł się na 2 miejscu. Takie życie panowie 8-)
Pozdrawiam :)
First to Fight
Awatar użytkownika
Desper
Posty: 450
Rejestracja: 11 gru 2010, o 15:23
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Osobiście przez prawie pół roku na temat listy się nie wypowiadałem. Wypowiedziałem się w zeszłym tygodniu, ale to tylko dlatego, ze to była moja odpowiedź na opis z GG. Tak więc nie zarzucajcie mi, że narzekam, bo przez kilkadziesiat tygodni nic na temat notowań nie pisałem.

Jednak nie mogę się z godzić z pewną rzeczą, którą piszecie powyżej. Mianowicie na wybory słuchaczy nie mam żadnego wpływu, ani Maciek nie ma. To jest bezdyskusyjne. Jednak Maciek ma wpływ na to co pojawia się w nowościach i co ostatecznie gra z całego zestawienia podczas audycji, a tutaj niestety jest bez zmian, czyli świat się zmienia, muzyka razem z nim, a na liście jest wciąż głównie to co było. Czyli trance, trance, trance i jakaś wstawka nietrancowa, czyli house rodem z Seven (najogólne mówiąc marnej jakości). Bradzo rzadko trafia się coś innego. Ale tak jak napisałem ostatnio. Niech będzie 15% eski, 15% czwórki i 70% DMC w eterze. Myślę, że Maciek doskonale wie co mam na myśli. O radiu mam ogromną wiedzę. Mnie to całkowicie wystarczy. Bo w przeciwieństwie do wielu osón na tym forum, dosonale pamiętam DMC sprzed 10 lat, była to audycja bardzo mocno zróżnicowana stylistycznie. I za taką audycją tęsknie.

Tyle z mojej strony w temacie DMC. Następnym razem odniosę się po 700 setnym wydaniu i pokażę swoisty paradoks, jaki zauważyłem i będę chciał abyście spróbowali mi go wytłumaczyć.
adrian2812
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2011, o 21:39

arturroant racja po twojej stronie tylko moze tu trzeba zadac inne pytanie ?
co wy starzy wyjadacze dmc wnosicie do dmc by lista nie byla nudna w waszym mniemaniu? narzekacie ok rozumiem ale wy od jak dlugiego czasu jestescie czescia tej audycji (a napewno co niektorzy sa juz spory kawal czasu) przeciez to sluchacze napedzaja liste wiec co wy robicie by zachecac nowych ludzi do zarazania sie muzyka z dmc ? postaw sie jeden z drugim na miejscu kogos kto wchodzi pierwszy raz na czata albo forum co on moze zrobic ? podoba mu sie muzyka jaka maciek gra ale czy taki ktos znajdzie na czacie osobe z ktora moze o tym pogadac? NIE od kilku tygodni jest ten sam schemat spotyka sie okreslona grupa ludzi nie wiem okolo 15 was tam jest oblegacie calego czata z forum na dokladke gadacie tylko miedzy soba jakbyscie nie mogli sie spotkac na zywo uzywacie slow i zwrotow ktore nie sa zrozumiale dla innych rozdajecie miedzy soba bilety koszulki i inne szmery bajery umawiacie sie miedzy soba na imprezy gadacie o muzyce z wyprzedzeniem albo piszecie wogole diabli wiedza o czym. jak myslicie czy to zacheci kogokolwiek do tego by chcial glosowac na liste zapisywac sie do forum albo korzystac z czata ? wierzysz w to ? nikt nie bedzie mial ochoty na to jak sie go olewa a wy to robicie z nowymi . nie dziw sie potem ze ludzie zapisuja sie na jeden wieczor tylko po bilety bo po co im tu zostawac skoro nie maja z kim tu rozmawiac? poki na forum i na czacie bedzie dzialac ta sama ekipa zamknietych miedzy soba ludzi to nie ma co liczyc ze komus zachce sie angazowac w rozwoj DMC nie obrazajac tu nikogo. nawet tiesto zmienia sie wraz z muzyka jaka prezentuje moze dmc tez musi jezeli chce czegos wiecej niz 17-19 osob ktorzy co tydzien robia i pisza to samo. a maciek ? stara sie jak moze by piatkowe wieczory byly ciekawe pod wzgledem muzyki ale to nie on uklada ta liste tylko my czy sie myle? nudno to sie zrobilo na czacie i forum a muzyka i mw co tydzien daja czadu jak tylko moga o i tyle... na dzis :)
Awatar użytkownika
Desper
Posty: 450
Rejestracja: 11 gru 2010, o 15:23
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Posłuchaj naszych propozycji do listy DMC, a dowiesz się co do niej wnosimy. Albo będąc bardziej precyzyjnym, co chcielibyśmy wnieść. Ja DMC słucham prawie od poczatku istnienia. W latach 2004-2007, gdy zaczął dominaowac tzw. tech trance, czyli Marcel Woods i te klimaty, to przestałem słuchać listy i wrociłem w połowie 2007 roku do jej słuchania, gdy już tech trance nie był aż tak bardzo polurany.

Jeżeli chodzi o czat, to my nie rozdajemy między sobą koszulki. Na czacie bywam od czasu do czasu i jeszcze nikomu nic nie rozdałem. Jeżeli wygrywam cos, to zazwyczja dlatego, że znam prawidłową odpowiedź, a że muzyką elektroniczną pasjonuję sie od 1997 roku, to się w niej orientuję. Ale w swoim czasie szukałem rożnych brzmień i kupowalem czasopisma z tego obszaru by poszerzyć swoją wiedzę, a nie tylko słuchałem radia czy oglądałem TV. Jeżeli chodzi o zwroty językowe, to kazda grupa ma jakieś które są znane tylko jej, ale posiedzisz dlużej na czacie i będziesz wszystko rozumial, poza tym zawsze mozesz zapytac co dane słowo znaczy. Jak będę na czacie zawsze Ci odpowiemm a i jest wiele życzliwych osób na czacie tak więc tez Ci dopowiedzą

Co do rejestracji na forum to w pierszej kolejności decyduje o tym sama audycja, czy zaciekawia czy nie, a nie to co my tutaj "bazgrolimy", że tak "powiem". Jeżeli audycja kogoś nie zainteresuje, to nawet na to forum nie będzie chciało mu się wejść. I naprawdę nie jesteśmy zmakniętymi między sobą ludźmi. Nie twiorzymy hermetycznej społeczności. Jesteśmy otwraci, na czacie nie ma wielkej spiny, pobądź z nami dłużej, a przekonasz się sam. Trzeba się tylko zaadoptować, ale to jest normalne zjawisko na początku. Sam też tak miałem w 2007 roku.
Awatar użytkownika
Arturroant
Posty: 29
Rejestracja: 23 gru 2010, o 17:27

Zgadzam się Desper z tobą , że muzyka bardzo się zmieniła i jest mniej różnorodna.Nowości tez pojawiają się prawie jednakowo tematycznie. Nie będę wspominał jak to było za każdym wydaniu listy.
Utworki które leciały na moim pierwszym spotkaniu z lista końcem 2000 roku.Ile bym oddał żeby Ridgewalkers uzyskał miano hitu ale niestety odbił się bez większego echa kawałek. Z większością niestety nie wygram ale mogę ich poddenerwować :twisted:

Rozumiem ze Maciek ma większy wpływ na to co daje jako nowości i mógłby przetrzepać co nieco. Ale ileż razy sam narzeka co ludzie dają jako propozycje. I że nawet jego faworyci giną wcześniej niż wystartowali o 1 miejsce listy. Większość moich to pojawia się raz jako nowość.... szkoda ze tylko raz...

i żeby nie omijać 700 notowania mogę się domyślać co za spraw wznosi twoje ciśnienie do góry :|
A jeśli to nie to o czym myślę z chęcią wyczytam inny punkt widzenia słuchacza.

adrian2812 tez trochu ma racji z ta izolacja ale nie występuje ona na czacie tylko w małym stopniu na forum. Ma pewno Desper pamiętasz (sorki że tak ujmę) stare forum.Ale na czacie na prawdę panuje życzliwa i przyjacielska atmosfera.
The day is short, the night is cool
And this night, it was made for fools
You won't find fools like me and you
I found myself in you...
Awatar użytkownika
Desper
Posty: 450
Rejestracja: 11 gru 2010, o 15:23
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Ludzie dają dośc dużo przyzwoitych numerów w propozycjach. Niech nie narzeka. Zamiast szukać na forum Armady lepiej niech tu zaglądnie od czasu do czasu.

Co do Jego faworytów, to po tym co lubi grać i o ktrych mówi, że je uwielbia, wiem jakie brzmienie preferuje. Dobrze jest jednak uświadomic sobie, że to se ne vrati i czasy takich brzmień już mijają, jak nie minęły. Dlatego nie warto na siłę wciąż pakować nimi notowania, tylko nastawić ucho w innym kierunku, a można się przekonać, że współczesna muzyka klubowa i elektroniczna jest bardzo róźnorodna i to właśnie kilku z nas próbuje na tym forum pokazać. Szukamy nowych brzmień, które za kilka miesięcy lub lat i tak zagoszczą na liście, tylko że przetworzone w paskudną komercyjna papkę.
Awatar użytkownika
norbertzabobrze
Posty: 283
Rejestracja: 18 gru 2010, o 16:15
Lokalizacja: Jelenia Góra - Zabobrze

Ja z kolei nie wchodzę na czat z prozaicznego powodu, akurat w tym czasie jestem w pracy, więc pozostaje tylko słuchania radia i późniejsze, jak to określił Desper, bazgrolenie na forum. Należę to tej grupy starych wyjadaczy, słucham audycji niemal od samego początku, zdaję sobie sprawę, że muzyka się od tego czasu mocno się zmieniła i tzw. młoda fala słuchaczy pewnie chce słuchać czegoś innego, niż my starsi. Ok. ja ze swej strony nie chcę nikogo zmuszać do słuchania tego czego słucham, nie w tym rzecz. Adrian2812 piszesz: "a maciek ? stara sie jak moze by piatkowe wieczory byly ciekawe pod wzgledem muzyki ale to nie on uklada ta liste tylko my czy sie myle?" Tu, niestety, ale się mylisz, raczej to Maciek układa listę, nie wiem czy pod kątem swoich upodobań czy czegoś innego, niestety na forum się nie wypowiada, dlaczego jest taki inny dobór utworów. Natomiast, czy Maciek stara się, aby audycja była ciekawa, pewnie tak, ale przynajmniej ja już nie dostrzegam u niego takiej energii, jak jeszcze ładnych kilka lat temu. Wierz mi z jakieś 10 lat temu, lista była o wiele ciekawsza i zróżnicowana, może dlatego, że muzyka była wtedy grana nieco inna, a może też dlatego, że Maciek już tak się nie stara? Dalej piszesz "co wy starzy wyjadacze dmc wnosicie do dmc by lista nie byla nudna w waszym mniemaniu?" Patrz w dziale "propozycje do listy" od nas, a być może zrozumiesz. Chodzi nam o to, żeby na liście przestał dominować jeden gatunek, może nie wiesz, ale obok pop/uplifting-trancu jest wiele innych gatunków muzyki elektronicznej. Jeśli uważasz, że dominacja jednego gatunku nie jest dla Ciebie nudna, to sorry, ale ja tego nie rozumiem.
Natomiast co do tego, co napisał arturrorant : "ale postawcie się w dobie rozwoju społeczności która głosuje i to zostaje na liście niestety świat się zmienia muzyka razem z nimi". W tym miejscu pozwolę się częściowo się z Tobą nie zgodzić. Ok. Świat się zmienia, muzyka też się zmienia, też ok., ale akurat nie dotyczy to listy, choć na Świecie zmieniają się trendy, zmienia się moda na inne gatunki, to na liście od ładnych kilku lat dominuje w 90 % trance i to w najgorszym dla mnie wydaniu bo pop/uplifting-trance. Zresztą wystarczy przejrzeć pierwsze lepsze stacje radiowe w internecie - są o wiele bardziej zróżnicowane w doborze wałków, niż w naszym DMC. Oczywiście inną sprawą jest to, że na ten trance, który gra Maciek głosują słuchacze, nieznaną (przynajmniej dla mnie) pozostaje ich odsetek, niestety nigdzie nie jest podane ile tych słuchaczy na dany utwór głosuje. A szkoda. Efektem takiej, a nie innej listy jest to, że duża część słuchaczy, najwidoczniej do takiego formatu już się przyzwyczaiła, z jednej strony dla Maćka to pewnie wygodnie, w końcu wybiera produkcje jednego gatunku, z drugiej strony lista zamiast się rozwijać popadła w stagnację.
W każdym razie, każdy z nas ma inną wizję listy, ale dobrze, żeby oprócz kilku osób zaczynają wypowiadać też inni, nowi słuchacze i oto w tym też chodzi, żeby każdy mógł przedstawić tutaj swoje poglądy.
"piszę to co myślę" 8-)
Awatar użytkownika
Arturroant
Posty: 29
Rejestracja: 23 gru 2010, o 17:27

Norbert ma racje ze nie widać ile głosów zostało oddanych na dany kawałek kiedyś jak lista była do głosowania zapodana na FTB to tydzień później było na forum zapodana statystyka z głosowania.

Rozumiem ze muzyka klubowa teraz też ma bardzo szerokie pojęcie.Ale jeśli byśmy brali ze jest to wszystko co graja w danym czasie w klubach to można by było 98% muzyki do niej zaliczyć.W samej Nysie jest kilka można prawie nazwać to klubami na przykład w :
Szpula gra wszystko co ostatnimi czasami hitem się okazało w ogólnopolskich rozgłośniach 70% eski /25% polskojęzycznych / 5% DMC
Geometria niestety kojarzy mi się tylko z hipo-hopo-rapo kawałkami byłem kilaka razy i niestety... żal
Tevere no tu ciut lepiej 40% eski /5% polskojęzycznych / 55% DMC jak zagra jakiś normalny DJ :)
Ale tym chce przedstawić różnorodność muzyki klubowej i każdy ma swe gusto i poleci tam gdzie graja to co mu w duszy gra.
Na całe szczęście dla mnie DMC jest to lista tak zwanych elektronicznych hitów /bitów ^^ .Ja ja wybrałem do słuchania w piątki dla siebie bo najbardziej mi odpowiada i tez widzę jak zmienia się z roku na rok mogę tylko mieć nadzieje ze większość słuchaczy ma podobne upodobanie żeby było jak najwięcej tego co mi gra bo tak jak zauważono muzyka elektroniczna to różnorodne gatunki i wciąż rozwijający się gatunek.

Ps. co do 700 notowania fajnie by było żeby Maciej zrobił wehikuł czasu.Dajmy na to od 2003 - 2011 roku zrobił przeprawę przez tamtejsze hity trzymające się najdłużej na liście żeby pokazać jak na prawdę zmienia się DMC i co mamy na stan obecny.
The day is short, the night is cool
And this night, it was made for fools
You won't find fools like me and you
I found myself in you...
Awatar użytkownika
Desper
Posty: 450
Rejestracja: 11 gru 2010, o 15:23
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Dla mnie DMC nie jest "elektroniczną listą" tak jak się reklamuje, po cześci można ją nazwac "klubową", a w rzeczywistości jest trance'ową "listą" na której gościnie pojawiają się inne style. Nie odzwierciedla niczego co króluje ma dyskotekach, w klubach, na muzycznych eventach, no może poza trance'owymi eventami. Za to odzwirciedla w bardzo dużym stopniu gust prowadzącego. Jak mu się coś nie podoba to zagra to tylko raz jako nowość, za to jak mu się coś podoba to gra w każdym notowaniu, bez wzgęldu na to czy utwor zalicza spadek, wzlot czy postój. Na listach w pierwszej kolejności, oprócz nowości, grane są wzloty, później postoje, a pierwsza trójka zawsze leci. Dzisiaj w DMC jest "wolność Tomku w swoim domku". Żadna myśl przewodnia nie towarzyszy prowadzeniu "listy", bo z listą ma to tylko tyle wspolnego, że później słuchacz ssłyszył jak prowadzący mówi jaki utwór jest na jakiej pozycji. Natomiast niekoniecznie usłyszy te utwory utwory.


Zgadzam się również z tym, że można podawać ilość głosów, już wcześniej o tym pisałem. Skoro jest taka możliwość przy hicie wszechczasów, to nie widze powodu by nie pisać tego po notowaniach.

Co do wehikułu to wolałbym lata 1997-2004 niż 2003-2011, bo wtedy byłaby szansa na to, że pojawiłby się trance. electro, techno, dream trance. technoelectro lub progressive trance, a nie electro-house, uplifting trance, tech-trance i melodic/vocal trance, dutch house oraz "saxy" rodem z Seven.
ODPOWIEDZ